היום שאחרי "צוק איתן"

צוותי חינוך יקרים,

ליקטנו עבורכם וריכזנו כאן חומרים שעשויים לעזור בימים אלה. על כל מסמך מופיע מי כתב, אנו כאן רק מנגישים את החומרים שניראים לנו רלוונטיים לימים אלה.

 

שם המסמך

תיאור

1

הדרכה לצוותי חינוך כיתות א'-ו'

תכנית שפותחה ע"י שפ"י ומרכז חוסן עבור צוותי חינוך לכיתות א'-ו' לתמודדות עם היום שאחרי מבצע צוק איתן. המסמך כולל כלים מעשיים למורים והצעות לפעילויות שניתן לקיים עם התלמידים.

2

הדרכה לצוותי חינוך כיתות ז'-י"ב

תכנית שפותחה ע"י שפ"י ומרכז חוסן עבור צוותי חינוך לכיתות ז'-י"ב לתמודדות עם היום שאחרי מבצע צוק איתן. המסמך כולל כלים מעשיים למורים והצעות לפעילויות שניתן לקיים עם התלמידים.

3

היערכות בית הספר בעקבות המלחמה

מסמך שנכתב ע"י שפ"י לצוותי החינוך של כלל הכיתות בדבר הכנה לפתיחת שנת הלימודים בביה"ס בעקבות מלחמת לבנון השנייה. מערך זה כולל קווים מנחים לשיחה על חוויות התלמידים במהלך חופשת הקיץ, הכרות עם השונות בסגנונות התגובה האישיים ואיתור משאבי חוסן להתמודדות וחיזוקם.  

4

מידע והצעות לפעילויות בבתי ספר יסודיים לקראת חזרה לשגרה

ערכה למנהלים של בי"ס יסודיים שפותחה ע"י האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך. הערכה כוללת קווים מנחים והצעות לפעילויות בשבוע הראשון ללימודים. בכלל זאת, הצעות לארגון מערכת השעות ודוגמאות לפעילויות לימודיות וחברתיות שניתן לקיים עם התלמידים.

5

מידע והצעות לפעילויות בבתי ספר על יסודיים לקראת חזרה לשגרה

ערכה למנהלים של בי"ס על- יסודיים שפותחה ע"י האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך. הערכה כוללת קווים מנחים והצעות לפעילויות בשבוע הראשון ללימודים. בכלל זאת, הצעות לארגון מערכת השעות ודוגמאות לפעילויות לימודיות וחברתיות שניתן לקיים עם התלמידים.

6

סדנא האור שבקצה המנהרה

סדנה שפותחה ע"י שפ"י למפגשי צוותים בחדר מורים, המתקיימים עם תום מבצע "צוק איתן".

7

סדנא משבר הוא הזדמנות

הצעה לפעילות עם התלמידים לעיבוד אירועי המבצע.

8

פעילות יומן החופש הגדול עד כיתה ו

הצעה לפעילות עבור צוותי חינוך של כיתות א'-ו', אשר פותחה ע"י שפ"י. הפעילות המוצעת מיועדת לתיעוד ועיבוד תהליך ההתמודדות לאורך מבצע "צוק איתן" ולקראת סיכומו "ביום שאחרי".

9

שלוש פעילויות לעיבוד והפגה לכל הגילאים

הצעות לפעילויות  של היום שאחרי צוק איתן עבור צוותי חינוך לכלל הגילאים. ההצעות פותחו ע"י שפ"י ומבוססות על משחק, הומור ויצירתיות כאמצעים לעיבוד הרגשות והמחשבות במהלך ימי הלחימה.

10

פתיחת שנת הלימודים בגנים

חוברת שנכתבה על ידי שפ"י והאגף לחינוך קדם יסודי, על היערכות גני הילדים לפתיחת שנת הלימודים תשע"ה. יש בה הדגשים רגשייםו המלצות לצוותים חינוכיים בעקבות "צוק איתן".